Dla Niepodległej

z Okazji Święta Niepodległości
– Mechanik 2017

W poniedziałek 13 listopada 2017 roku w Hali Sportowej „Mechanik” Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie odbył się Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej z Okazji Święta Niepodległości – Mechanik 2017.

Do turnieju zorganizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego naszej szkoły zgłosiło się dziewiętnaście drużyn złożonych z uczniów poszczególnych klas technikum oraz Szkoły Branżowej I Stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Turniej był okazją do uczczenia kolejnej rocznicy Święta Niepodległości.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej
Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej
Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

Zawody z uwagi na dużą ilość zgłoszonych drużyn rozgrywane były systemem „brazylijskim”, czyli druga porażka w turnieju powodowały zakończenie udziału w zawodach. W sumie w ciągu siedmiu godzin rozegrano trzydzieści sześć spotkań, sędziowanych przez Roberta Wrzesińskiego i Cezarego Karpińskiego.

Nad sprawnym przeprowadzeniem i organizacja czuwali pozostali nauczyciele wychowania fizycznego – Iwona Sawicka, Dorota Zagórska i Grzegorz Grabski a tradycyjne spikerem zawodów był Mieczysław Pietroczuk.

Uczestnicy zawodów prezentowali zróżnicowany poziom sportowy, wiele drużyn w swoich składach posiadało dzielnie walczące dziewczęta. Z godziny na godzinę poziom sportowy wzrastał, zawodnicy prezentowali wysokie wyszkolenie techniczne a zespoły zgranie i ciekawe rozwiązania taktyczne.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny reprezentujące klasę 2 TSR oraz zespół klasy 3 THO. Po zaciętym meczu stojącym na wysokim poziomie lepsi okazali się uczniowie reprezentujący klasę 2 TSR, wygrywając mecz 2:0.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

W finale turnieju spotkały się bezsprzecznie uznane przez obserwatorów zawodów za najlepsze drużyny reprezentujące klasy 2 A oraz 2 D. W składach obu zespołów mogliśmy oglądać grę piłkarzy na co dzień występujących na boiskach ligowych w Iławie i w okolicach.

Zdecydowanie lepsi okazali się uczniowie klasy 2 A wygrywając finałową potyczkę 6:1, liderem zespołu i najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Radosław Galas, zdobywca największej ilości goli.

Cztery najlepsze zespoły zostały nagrodzone „słodkimi” upominkami, na szyjach zwycięzców zawisły okolicznościowe złote medale. Organizatorzy pragną złożyć serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za okazaną pomoc finansową przeznaczoną na zakup upominków dla uczniów biorących udział w zawodach.

Skład zwycięskiego zespołu klasy 2 A: Radosław Galas, Filip Keczmerski, Piotr Łaszkiewicz, Mateusz Wojtczuk, Aleksander Rochewicz, Dariusz Stankowski, Sebastian Świątkowski, Patryk Tucholski.

Szkolny Turniej Piłki Nożnej Halowej

WYNIKI SZKOLNĘGO TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ HALOWEJ Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – MECHANIK 2017:

• 1 miejsce 2 A

• 2 miejsce 2 D

• 3 miejsce 2 TSR

• 4 miejsce 3 THO

• 5–6 miejsce 4 TCHŁ, 4 TS

• 7–8 miejsce 2 B, 1 TS

• 912 miejsce 1TRH, 3TS, 2E, 1C

• 1316 miejsce 2TG, 1A, 3TRH, 2THO

• 1719 miejsce 1B, 1THO, 1 TG .