Dla Niepodległej

wrzesień 2017

„Wesela” Stanisława Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie „Wesela”

W 2017 roku już po raz szósty zostało zorganizowane Narodowe Czytanie. Lekturą tegorocznej edycji zostało wybrane: „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Przeczytać je razem, przypomnieć sobie te niezwykle ważne dla naszej historii, dla naszej kultury, dla fundamentów tego, co nazywamy polskością losy, te niezwykle ciekawe wersy dramatu.

W naszej szkole uczestniczyły we wspólnym czytaniu klasy maturalne. Podczas lekcji języka polskiego wspólnie ze swoimi polonistkami oraz zaproszonymi przedstawicielami dyrekcji szkoły, uczniowie czytali dramat z podziałem na role.

Z klasą IV TGH wspólnie czytała Aneta Nastaj,

Narodowe Czytanie „Wesela” Narodowe Czytanie „Wesela” Narodowe Czytanie „Wesela”

z klasą IV TS Dorota Podwalska,

Narodowe Czytanie „Wesela”

Narodowe Czytanie „Wesela” Narodowe Czytanie „Wesela”

z klasą IV THO Agnieszka Sendecka

a z IV TG Karolina Bretszneider.

Narodowe Czytanie „Wesela” Narodowe Czytanie „Wesela”

Za udział i współpracę serdecznie dziękujemy

Dorota Podwalska

Katarzyna Kraszewska