05.04.2018

VII Ogólnopolskie
Mistrzostwa Młodych Mechaników

„Mistrzostwa Młodych Mechaników”

8 marca 2018 roku uczniowie brali udział w pierwszym etapie konkursu. Dwuosobowe zespoły zarejestrowane wcześniej, odpowiadały na pytania w formie testu online.

Do finału wchodziło 30 zespołów spośród 750 z całej polski, które zdobyły największą liczbę punktów w jak najkrótszym czasie.

Do tego etapu awansowały dwa zespoły z klasy 3 TS: Dominik Budzelewski, Jakub Bańkowski i Dariusz Ochnio, Wojciech Szefler.

„Mistrzostwa Młodych Mechaników”

Finał odbył się 5 kwietnia 2018 roku podczas Targów Poznańskich Motor Show. Zadania dla mechaników przygotował między innymi Grzegorz Duda, ambasador VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, znany z programu „101 napraw” w TVN Turbo.

Podczas trwania mistrzostw chłopcy mieli możliwość poznania Bartosza Ostałowskiego jedynego na świecie driftera z licencją FIA prowadzącego samochód bez użycia rąk. Opowiadał on o swojej pasji i technicznych dostosowaniach jego Nissana do jazdy tylko przy użyciu stóp.

„Mistrzostwa Młodych Mechaników”

Zespół Darka Ochnio i Wojtka Szefler w finale zajął dziewiąte miejsce z 30 finałowych.

Gratulujemy!