09.05.2019

„EXPERYMENT” klasy II D – czy znamy „Chłopów”?

Dzień 9 maja 2019 roku będzie pamiętnym dniem. Był on bardzo ciekawym, bogatym w przeżycia i doświadczenia dniem dla uczniów klasy II D.

Tego dnia wraz z opiekunami – Panią Anetą Racką i wychowawcą klasy p. Grzegorzem Grabskim odbyliśmy świetną wyprawę do Gdyni.

Już w drodze do Centrum Nauki Experyment w Gdyni, Pan Grzegorz Grabski, który w Projekcie Science Inspired jest Ekspertem Experymentu, przedstawił nam funkcjonowanie Centrum, zasady zachowania i możliwości rozwijania swojej kreatywności i kompetencji w życiu zawodowym i osobistym.

Zarówno On, jak i p. Magda – edukator naszego pobytu w Centrum – przedstawili nam zasoby i możliwości z jego korzystania. A chwilę później – mogliśmy się bawić, na nowo poznając świat...

Następnie uczestniczyliśmy w zajęciach „Tajniki elektroniki”, na których wspólnie zgłębialiśmy tajniki świata elektroniki. Mieliśmy okazję sprawdzić zasadę działania podstawowych elementów elektronicznych, testować obwody elektryczne i np. kondensatory.

Wspólnie zbudowaliśmy butelkę Lejdejską, zaś na koniec zajęć stworzyliśmy efektowny układ na płytce stykowej.

Super było wykorzystać wiedzę i umiejętności zarówno ze szkoły, jak i z praktyk, które odbywamy.

Następnie chwila wytchnienia i odpoczynku w Centrum Riviera, później plaża, skwer i port jachtowy, by o 19 zasiąść w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i z wielką przyjemnością obejrzeć sztukę „Chłopi”.

W Gdyni

Na scenie pojawili się aktorzy znani z popularnych seriali telewizyjnych – wszyscy pięknie i profesjonalnie zagrali swoje role przybliżając nam polską historię, tradycje i poczucie patriotyzmu.

Spektakl zakończyły owacje na stojąco dla wszystkich aktorów.

Pełni wrażeń i cudownych emocji wróciliśmy w późnych godzinach nocnych do Iławy.

Za rok – jedziemy ponownie!!!