Dzień Wiosny

26 marca 2019 r. w naszej szkole świętowano „Pierwszy Dzień Wiosny”. Było to iście wspaniałe wydarzenie.

Na auli szkolnej zgromadziły się setki uczniów i wielu nauczycieli. Nie zabrakło również lokalnych mediów.

To wspaniałe przedsięwzięcie mogło dojść do skutku dzięki ogromnemu zaangażowaniu, pasji i ciężkiej pracy uczniów klasy III Technikum Gastronomicznego, którzy pod czujnym okiem pani Małgorzaty Lewandowskiej zaplanowali, zorganizowali i przeprowadzili to fantastyczne święto.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:
1. Najładniejsza marzanna
2. Najsmaczniejsze ciasto
3. Mam talent
4. Najlepsze przebranie klasowe
5. Fraszka o szkole

Różnorodne marzanny, wykonane ze słomy, papieru i materiału, ale również żywe prezentowały klasy II TS, II TG, II THO, I TS oraz III TG.

Jednogłośnie wygrała klasa III TG, której żywą marzanną była ich wychowawczyni pani Marzena Wyłoga.

Po degustacji wszystkich wypieków przygotowanych przez klasy I TS, I TG, I THO, II TS, II TG, II THO, II TRH, III TG, III THA, III THO sędziowie zdecydowali, że najsmaczniejsze ciasto upiekli uczniowie klasy III THO, zaś najładniejszym wypiekiem był tort klasy I TG.

W konkursie talentów i przebrań klasowych nie brakowało pomysłów i wyobraźni. Jednak klasa III TG nie miała sobie równych, prezentując cały układ taneczno-rozrywkowy, wprawiając w zdumienie i podziw całą salę.

Dodajmy, że:
– klasa I TRH z wychowawczynią panią Dorotą Zagórską przebrała się za robotników,
– klasa I TS za nauczyciela matematyki z naszej szkoły pana Piotra Turowskiego,
– klasa I TG za Januszy i Karyny,
– klasa I THO za pomponiary,
– klasa II THO za rolników,
– klasa II TG za blokersów,
– klasa III THO za koty.

Na uwagę zasługuje również laureatka II miejsca Marta Kroplewska z klasy III THA, która zaśpiewała piosenkę Dżemu „List do M.”

W konkurencji na najlepsze przebranie klasowe klasa III TG po raz kolejny nie pozostawiła nikomu złudzeń i bijąc na głowę pozostałe klasy zajęła I miejsce.

W kategorii „Fraszka na szkołę” bezkonkurencyjna okazała się klasa II TRH.

Gospodarze uroczystości rozdali OSKARY kilku nauczycielom:

Oskara SOKOLE OKO otrzymała pani Katarzyna Kusznieruk-Dziugiewicz, która zawsze wszystko widzi, dostrzega nawet to, co niewidzialne gołym okiem i nie ma u niej szansy na ściągnie.

Oskara ŻARTOWNIŚ ROKU otrzymała pani Aneta Pączkowska, która bez względu na czas i miejsce zawsze ma dobry humor, zaraża nim wszystkich wokół oraz oryginalnie prowadzi lekcje.

Oskara DIAMENTOWA PIŁA otrzymała pani Karolina Bretszneider, przed której lekcjami serca biją szybciej i jest tak cicho, że słychać każdy szept.

Oskara PASTERZ ZBŁĄKANYCH OWIECZEK otrzymał ojciec Dominik Zwierzychowski OMI za wielką pobożność, dobrą naukę i wspaniałe kazania wynoszone do rangi sztuki.

Oskara ZŁOTE LUSTERKO otrzymała pani Marzena Wyłoga uznana za najbardziej szykowną i elegancką nauczycielkę.

Oskara STRAŻNIK DYSCYPLINY otrzymał pan Piotr Turowski za walkę z niewłaściwym zachowaniem, utrzymanie nienagannej dyscypliny i za pilnowanie noszenia identyfikatorów.

Oskara BOMBOWY WYKŁADOWCA otrzymała pani Anna Szagała, która do granic możliwości upraszcza treści programowe, a pomimo to pozostają one „czarną magią” dla większości uczniów.

Oskara GORĄCY UŚMIECH wręczono pani Sylwii Tomanek, która potrafi rozładować każdą napiętą sytuację i sprawia, że świat staje się znośniejszy, uśmiech nie schodzi z Jej twarzy, co pozwala zachować uczniom twórczy optymizm i pogodę ducha.

Oskara IKONA STYLU otrzymała pani Monika Karłowska za urodę, styl i szyk.

Raduje się serce i dusza, napawa optymizmem i pobudza do dalszej wytężonej pracy fakt, że w Mechaniku uczy się tak wspaniała młodzież.

Gratulacje dla wszystkich.

Jesteście wielcy!!!