16.03.2019

Półfinał XX Olimpiady Techniki Samochodowej

16 marca 2019 r. przeprowadzono w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej II etap olimpiady.

Był to zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (w tym: elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp.

W półfinale olimpiady uczestniczyło 356 uczniów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jakub Gromek, Rafał Maksimik, Jakub Śliwiński.

Nie udało im się zakwalifikować do finału, ale każdy z nich zdobył dużą liczbę punktów, świadczącą o ich dużej wiedzy.

KAROLINA ŁĄTKOWSKA