XXX Olimpiada Teologii Katolickiej
– finał na szczeblu diecezjalnym

W środę 4 marca 2020 r. w Elblągu odbył się – finał na szczeblu diecezjalnym XXX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Temat zmagań w tym roku to: "Dumni z Ewangelii i z Polski". Nawiązuje on do myśli św. Jana Pawła II wypowiedzianej podczas Światowych Dni Młodzieży w Denver, a także do dziedzictwa chrześcijańskiego obecnego w historii narodu polskiego oraz do obchodów 100. rocznicy „Cudu nad Wisłą.

Nasz „Mechanik” reprezentowała Wiktoria Strużyńska, która 4 grudnia 2019 r. wygrała eliminacje szkolne.

Olimpiada Teologii Katolickiej

Całemu wydarzeniu towarzyszył i patronował ks. bp Wojciech Skibicki, który bardzo dziękował i gratulował zgromadzonej młodzieży, podkreślając, że tematyka tegorocznej olimpiady była bardzo trudna i obejmowała ogrom materiału.

Serdecznie gratulujemy Wiktorii. Dziękujemy za piękną reprezentację i wkład pracy związany z przygotowaniami.

MONIKA BYTNER

Olimpiada Teologii Katolickiej