Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Aby uczcić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja spotkaliśmy się z uczniami w sali gimnastycznej na chwilę refleksji przy wspólnym, cichym czytaniu książek.

Promocja czytelnictwa to jeden z aspektów życia szkolnego. Zachęcamy do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej, które są różnorodne, bogate, ciekawe..

Czytanie pobudza wyobraźnię, ułatwia komunikację, wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz uczy myślenia. Zachęcamy, aby podczas nauki w szkole każdy pielęgnował w sobie potrzebę czytania. Umiejętność ta z pewnością będzie skutkować wymiernymi korzyściami w przyszłości.

Podczas spotkania każdy uczeń oraz opiekunowie zagłębili się w lekturze. Wspólne czytanie trwało 20 minut, uczestniczyły w nim klasy: 1 tr, 1tho, 1tg, 1tha, 1 tsż, 1 F oraz 2 trh wraz z opiekunami za co serdecznie dziękujemy.

Panom Grzegorzowi Grabskiemu oraz Cezaremu Karpińskiemu dziękujemy za przygotowanie techniczne Sali.

KATARZYNA KRASZEWSKA
ANITA TUROWSKA-ŁĄTKOWSKA