12.05.2018

Mateusz Gabryszewski
– finalistą Olimpiady Techniki Samochodowej

Mateusz Gabryszewski – finalistą Olimpiady Techniki Samochodowej

Tegoroczne eliminacje do Olimpiady Techniki Samochodowej przebiegały dwuetapowo. W szkolnym etapie konkursu brali udział uczniowie klas 2  i  3 TS.

Dwie osoby: Jakub Śliwiński z 2 TS i Mateusz Gabryszewski z 3 TS, które poradziły sobie najlepiej, 17 marca 2018 roku pojechały na Politechnikę Warszawską, aby wziąć udział w półfinałach. Tam uczniowie mieli do rozwiązania test, po którym do ścisłego finału dostało się 13 uczniów z całej Polski, a wśród nich Mateusz Gabryszewski.

Mateusz Gabryszewski – finalistą Olimpiady Techniki Samochodowej

Finał konkursu miał miejsce 12 maja 2018 roku, w siedzibie firmy Bosch w Warszawie.

Mateusz miał do wykonania dwa zadania praktyczne: wykryć przyczyny niesprawności silnika o zapłonie samoczynnym wyposażonego w układ Common Rail oraz wykryć przyczyny niesprawności polegającej na niedziałaniu wielu układów sygnalizowanym przez lampki kontrolne.

Zdobył 65 pkt co dało mu 6 miejsce, przy czym pierwsze trzy miejsca to odpowiednio 72 pkt, 69 pkt, 68 pkt, tak więc walka była wyrównana.

Mateusz Gabryszewski – finalistą Olimpiady Techniki Samochodowej

Jako szkoła zajęliśmy 8 miejsce wśród szkół z całej Polski, za co słowa uznania należą się przygotowującym uczniów nauczycielkom p. Hannie Napierskiej i p. Karolinie Łątkowskiej.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy!