Finał I Konkursu Zawodoznawczego
dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia nr 2
w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie

„Kariera – planowanie i zarządzanie przyszłością – »Mechanik« to fundament”

W dniu 18 grudnia 2019. odbył się II i III etap I Konkursu Zawodoznawczego dla uczniów naszej Branżowej Szkoły I stopnia.

Po etapie I, w którym młodzież odpowiadała pisemnie na 31 pytań w swoich klasach, nadszedł czas na II etap, do którego zakwalifikowało się 19 uczniów BS I.

Przedstawiciele wszystkich 14 klas mogli wziąć udział w quizie pozwalającym zdobyć główną nagrodę, czyli wysokiej klasy aparat telefoniczny.

Po udzieleniu odpowiedzi na 45 pytań w formie elektronicznej, gdzie liczyły się poprawność odpowiedzi i szybkość jej udzielenia do etapu III zakwalifikowało się pięcioro uczestników.

„konkurs zawodoznawczy
Oliwia Zybert odbiera nagrodę

Finaliści I Konkursu Zawodoznawczego zmierzyli się w etapie III pisząc list motywacyjny dla wylosowanego zawodu.

Ostatecznie I miejsce i aparat telefoniczny wysokiej klasy zdobyła Oliwia Zybert, klasa III b.

Na kolejnych miejscach uplasowali się: Przemysław Kopyczeński (klasa I c, nagroda: powerbank), miejsce III – Dominik Dudziński (klasa III a, nagroda: karta pamięci wraz z adapterem) oraz na miejscu IV: Julia Cholewa (klasa I B) i Dominik Jarzyna (klasa I c) – nagrodą za miejsce IV były pendrive'y.

Serdecznie gratulujemy finalistom i laureatom I Konkursu Zawodoznawczego dla uczniów Branżowej Szkoły I stopnia nr 2 w Zespole Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie „Kariera – planowanie i zarządzanie przyszłością – »Mechanik« to fundament” i już teraz zapraszam na kolejne edycje Konkursu.

Grzegorz Grabski
– doradca zawodowy